Sizlere bu güne kadar bir çok farklı yazımızda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gece hayatından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kültüründen, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin müziklerinden, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin casino ve barlarından ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin coğrafi ve kültürel yapısından bahsetmeye çalıştık. Adayı sizlere nasıl daha iyi tanıtabiliriz diye her gün yazılarımıza bir yenisini ekledik. Bu gün ise Gazimağusa gece hayatından sizlere bahsedeceğiz. Kıbrıs’ın neredeyse tüm şehirlerinde gece hayatı oldukça hareketli geçemektedir. Bunların başında ise Girne ve Lefkoşa gelmektedir. Girne’nin sahile olan yakınlığından sebep, gece hayatı oldukça hareketli geçmektedir. Fakat Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bütün şehirlerin gece hayatının canlı olduğunu da söylemiştik. Bunlardan bir tanesi de Gazimağusa’dır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gözde turizm ve eğitim merkezlerinden bir tanesidir Gazimağusa. Gazimağusa’da Doğu Akdeniz Üniversitesi yer almaktadır ve öğrenci sayısı da bir hayli yüksektir. Kışları Gazimağusa gece hayatına canlılık katan da öğrencilerdir. Mekanlar da sabahın ilk ışıklarına kadar doyumsuz bir eğlence anlayışı devam etmektedir. Bir birinden şaşalı ve gösterişli Gazimağusa mekanlarında sabahın ilk ışıklarına kadar hoşça vakit geçirebilirsiniz.

 

İsterseniz şöyle bir Gazimağusa mekanlarına göz atalım bizleri öncelikle Venüs Night Club karşılıyor ve sabahın ilk ışıklarına dek eğlence devam ediyor. Yine İstanbul’da da aynı isimle devam eden Club Masquerade’de Gazimağusa’da yer almaktadır. White House Night Club, Casabilanca Night Club, Cafe Inn Lounge, Freedom Night Club, Redroom Plus, Flamingo Night Club, Biyax Night Club Gazimağusa eğlence hayatına ışık tutan mekanlardır. Bu mekanlarda sabahın ilk ışıklarına dek eğlence devam etmektedir. Bir çok gece de bir birinden ünlü sanatçılar ve djler canlı performans sergilemektedirler. Yazları mekanların doluluk oranı oldukça fazladır. Kıbrıs’a gelen turistler Gazimagosa gece kulüplerinde sabahın ilk ışıklarına kadar doyasıya eğlenirler. Bir birinden canlı mekan alternatifleri ile Gazimağusa geceleri sizleri karşılamaktadır. Sizlerde adaya turizm amaçlı gittiyseniz ve Gazimağusa bölgesinde kalacaksanız, yukarıda belirttiğimiz barlardan bir tanesinde hoşça vakit geçirebilirsiniz. Normalde giriş ücreti bir çok mekanda alınmamaktadır.

Eğlence denilince akla gelen Kıbrıs, neredeyse ülkemizdeki eğlence ve gece hayatı anlayışını da geçmiş boyutta. Burada eğlencenin sınırları biraz daha üst boyutlara ulaşabiliyor. Özellikle yasal olarak hizmet veren kumarhaneler, dünya çapında bir üne sahip. Burada adanın neredeyse her kentinde ilgi çeken gece kulüpleri, Barlar ve Publar ile karşılaşabilir ve de yasal kumarhanelerde şansınızı deneyebilirsiniz. Bu anlamda görüyoruz ki ada genelinde gece eğlenceleri denilince seçeneğiniz oldukça geniş. Siz yeter ki ne tür bir eğlence istediğinize karar verin. Disko ve Barların sunduğu çeşitli Showlar da oldukça dikkat çekici olmaktadır. Kıbrıs’ta haftanın en dikkat çeken günleri ise Çarşamba, Cuma ve Cumartesi oluyor. Bu günlerde mekânların daha dolu olduğunu görmek mümkündür.